Úklidové služby
pro Přerov, Olomouc, Prostějov a okolí

777 739 212
majdisova.milena@seznam.cz

Kobercová první pomoc

Zářivé barvy a sníh

Aby koberec získal zase zářivou barvu, položte ho v zimě lícem do sněhu a důkladně vyklepejte. Sníh ovšem nesmí být příliš mokrý, protože by koberec pohltil příliš mnoho vlhkosti.

Tvrdošíjné skvrny

Máte na koberci tvrdošíjné odolávající a neodstranitelné skvrny neznámého původu? Pak to zkuste prostředkem na mytí skla. Jednoduše skvrnu postříkejte a místo vytřete čistým hadrem. Tak zmizí dokonce i skvrny po krému na boty.

Čištění kyselým zelím

Koberce a podlahové krytiny můžete vyčistit syrovým kyselým zelím. Zelí nechte dobře okapat a nasypte na koberec. Silně jej jím otírejte. Zbytky zelí pak smeťte nebo vysajete vysavačem. Navíc tímto způsobem barvy na koberci opět oživíte.

Vytlačená místa

Vytlačená místa po nábytku na kobercích odstraníte tak, že na ně položíte vlhký hadr a velmi lehce přejedete žehličkou. Pak hadr odstraňte a vlas koberce zase vykartáčujte.

Pro zářivé barvy

Zmatnělé barvy koberce se znovu rozzáří, jestliže vyčištěný koberec potřete vodou s přídavkem octa.

Jak na krev

Ihned vyperte pod tekoucí studenou vodou a následně v silném roztoku jedlé sody či ve vápenné vodě. Nikdy nepoužívejte teplou vodu!!! Z koberce krev nejlépe odstraníte, když skvrny navlhčíte studenou vodou a pak je opatrně potíráte slabým roztokem čpavku.

Kokosové běhouny

Kokosové běhouny nejlépe očistěte ve vaně pod tekoucí vodou. Pak je zavěšené usušte. Před pokládáním musí být zcela suché, jinak začne kokosové vlákno zahnívat.

Nic nepomohlo?

Nabízíme možnost provedení profesionálního extrakčního čištění přímo u vás nebo si můžete náš extrakční přístroj pronajmout.


Luxana.cz | Regionální úklidová firma | Kontakt